Premis canadencs de la pantalla 2019: llista completa de guanyadors de la televisió
Els Canadian Screen Awards van celebrar la seva gala d’emissió el diumenge a la nit, en honor a l’excel·lència del cinema i la televisió canadenca.
Els premis en diverses categories es van lliurar prèviament en diversos esdeveniments durant la Setmana de la Pantalla de Canadà (del 25 al 31 de març), en honor a la programació de televisió de no ficció, la narració de narratives creatives i la narració digital.
100 preguntes coquetes per fer a la teva xicota
També es van lliurar premis especials durant la gala de difusió del diumenge, amb Mary Walsh el premi Earle Gray i Stephan James el premi Radius
RELACIONAT: Canadian Screen Awards anuncia nominats al 2019, inclosos ‘ET Canada’, ‘Vikings’, ‘Big Brother Canada’
A més, la directora Deepa Mehta va rebre el premi Lifetime Achievement Award d’aquest any i l’emblemàtica companyia de comèdia Kids in the Hall va rebre el Academy Icon Award del 2019.
Aquí teniu la llista completa de premis lliurats durant la gala d’emissió dels Canadian Screen Awards del 2019:
TV
Millor sèrie dramàtica
GUANYADORA: Anne amb un E
Sang dolenta
Sang i aigua
Frankie Drake Misteris
Víkings
Millor sèrie de comèdia
Letterkenny
Senyor D.
GUANYADOR: Schitt’s Creek
Segon Jen
Workin ’Moms
Millor programa o sèrie de competició o realitat
Gran Germà Canadà
La persona més intel·ligent junior del Canadà
Knock Knock Ghost
MasterChef Canadà
GUANYADOR: The Amazing Race Canada
Millor actor principal, comèdia
GUANYADOR: Jared Keeso, Letterkenny
Jason Priestley, Private Eyes
Gerry Dee, senyor D.
Daniel Levy, Schitt’s Creek
Eugene Levy, Schitt’s Creek
Millor actor principal, drama
GUANYADOR: Kim Coates, Bad Blood
Jerry O'Connell, Carter
Aaron Ashmore, Killjoys
Yannick Bisson, Murdoch Mysteries
Eric McCormack, Viatgers
Millor actor principal, programa dramàtic o sèrie limitada
Alan Hawco, Atrapat
Fab Filippo, Sálvame
GUANYADOR: Billy Campbell, cardenal: Temporada de les mosques
Mark McKinney, Una fúria de Nadal
Millor actriu protagonista, comèdia
Cindy Sampson, Ulls privats
Annie Murphy, Schitt’s Creek
GUANYADORA: Catherine O'Hara, Schitt's Creek
Catherine Reitman, Workin ’Moms
Dani Kind, Workin ’Moms
Millor actriu protagonista, drama
GUANYADORA: Amybeth McNulty, Anne amb E
Caroline Dhavernas, Mary Kills People
Wendy Crewson, El detall
Melanie Scrofano, Wynonna Earp
Kristin Kreuk, la càrrega de la prova
Millor actriu protagonista, programa dramàtic o sèrie limitada
Tori Anderson, atrapat
Amy Matysio, Sálvame
GUANYADORA: Karine Vanasse, cardenal: Temporada de les mosques
Mary Walsh, Una fúria de Nadal
coses que un home necessita d’una dona
Millor escriptura, comèdia
Daniel Levy, Schitt’s Creek
GUANYADOR: Jared Keeso, Jacob Tierney, Letterkenny
JP Tremblay, Mike Smith, Robb Wells, Trailer Park Boys
Cynthia Knight, Mohawk Girls
Andrew Appelle, Robert Hyland, Kurt Robb, Jay McCarrol, Matthew Miller, Jared Raab, Nirvanna The Band: The Show
PEL·LÍCULA
Millor pel·lícula
GUANYADOR: La Colònia
Família primer
Gènesi
Només un alè
Els grans dies enfosquits
Actuació d’un actor amb un paper principal
Michael Rowe, Crown and Anchor
GUANYADOR: Theodore Pellerin, Family First
Martin Dubreuil, Els grans dies enfosquits
Paul Notarariaq, Els Grizzlies
Brandon Oakes, a través de l’avet negre
Actuació d’una actriu amb un paper principal
GUANYADORA: Emilie Bierre, Una colònia
Kate Moyer, La nostra casa
Romane Denis, puta de bona manera
Sarah Gadon, Els grans dies enfosquits
Anna Lambe, The Grizzlies
Premi al documental Ted Rogers al millor llargmetratge
Carta de Masanjia
Memòries immaculades: els mons lliures de Christopher Pratt
Què vol Walaa
The Devil’s Share / La Part du Diable
GUANYADOR: Antropocè: L’època humana
Assoliment en direcció
Sophie Dupuis, Family First
GUANYADOR: Jasmin Mozaffari, Petards
Genevieve Dulude-De Celles, A Colony
Maxime Giroux, Great Darkened Days / La Grande Noirceur
Daniel Roby, Just a Breath Away / Dans la Brume
Feu clic per veure els presentadors de la galeria dels Premis canadencs de pantalla 2019
Diapositiva següent